ناتو: پیام ما به طالبان ادامه حضور در افغانستان است

به گزارش وبلاگ کارآفرین، دبیرکل ناتو گفت که برای رسیدن به توافق سیاسی در افغانستان طالبان باید مصالحه واقعی کند و نیروهای ناتو برای ادامه حضور در افغانستان آماده هستند.

ناتو: پیام ما به طالبان ادامه حضور در افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ کارآفرین، ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در یک کنفرانس خبری گفت که بهترین راه برای رسیدن به یک توافق سیاسی واقعی در افغانستان ادامه حمایت این سازمان از نیروهای امنیتی افغان است.

وی شرح داد که این اقدام حاوی این پیام برای طالبان است ما آماده ماندن در افغانستان هستیم، ما متعهدیم و آن ها در میدان جنگ نمی توانند پیروز شوند.

استولتنبرگ با اشاره به طالبان گفت: آن ها باید سر میز مذاکره بنشینند و مصالحه واقعی انجام دهند؛ بنابراین پیام ناتو این است نسبت به افغانستان متعهد هستیم و به حمایت از نیروهای امنیتی افغان ادامه می دهیم.

دبیرکل ناتو افزود: با این حال ما همواره از هرگونه تلاش برای یافتن راه حل صلح آمیز از طریق مذاکره از جمله کاهش خشونت ها استقبال می کنیم.

با این حال همواره طالبان تأکید کرده است که جنگ تا زمان حضور نیروهای خارجی در این کشور ادامه خواهد یافت و در صورت توافق و اعلام آتش بس گذرگاه امنی را برای خروج نیروهای آمریکایی و ناتو در اختیار آن ها قرار خواهد داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ناتو: پیام ما به طالبان ادامه حضور در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو: پیام ما به طالبان ادامه حضور در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید