ترامپ: از کشورهایی دفاع می کنیم که از ما خوششان نمی آید

به گزارش وبلاگ کارآفرین، رئیس جمهور آمریکا حضور نظامی کشورش در کشورهایی که از نظر وی دوست آمریکا محسوب نمی شوند را احمقانه خواند.

ترامپ: از کشورهایی دفاع می کنیم که از ما خوششان نمی آید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کارآفرین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری مشترک با رئیس جمهور ایتالیا در کاخ سفید از حضور نظامی آمریکا در کشورهایی که به گفته وی از آمریکا خوششان نمی آید، انتقاد کرد.

دونالد ترامپ که خارج کردن نیروهای آمریکایی از دیگر مناطق دنیا به ویژه خاورمیانه جزو شعارهای انتخاباتی وی در سال 2016 بود، روز چهارشنبه در مصاحبه با وبلاگ کارآفرین گفت: می خواهم نیروهای آمریکایی را از کشورهای دیگر [علاوه بر سوریه] نیز خارج کنم. ما در کشورهای زیادی حضور نظامی داریم. می توانم تعداد دقیق این کشورها را به شما بگویم، اما از گفتن آن شرم دارم زیرا کارمان بسیار احمقانه بوده است. ما از کشورهایی دفاع می کنیم که اصلاً از ما خوششان نمی آید. در واقع آنها از ما سوءاستفاده می نمایند.

وی بار دیگر با تکرار سخنان قبلی خود مبنی بر اینکه آمریکا 7000 مایل با سوریه فاصله دارد و حضور نظامیان آمریکایی در منطقه برای آنچه مبارزه با داعش خوانده می گردد هرگز توجیه پذیر نیست، گفت: روسیه، ایران و سوریه در منطقه حضور دارند و از داعش متنفرند. چرا ما باید به خاطر آنها با داعش بجنگیم؟ یادتان باشد که ما 7000 مایل از منطقه فاصله داریم. کشورهای منطقه باید خودشان با داعش مبارزه نمایند.

ترامپ در پاسخ به این سؤال که چرا می خواهد به عربستان سعودی نیرو و تجهیزات نظامی اعزام کند نیز گفت: عربستان سعودی متحد ماست و پذیرفته است که بابت نیروها و تجهیزاتی که به آنجا اعزام می شوند، پول بپردازد. آنها ثروتمند هستند و باید پول بپردازند. کشورهای دیگر نیز باید همین کار را انجام دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترامپ: از کشورهایی دفاع می کنیم که از ما خوششان نمی آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: از کشورهایی دفاع می کنیم که از ما خوششان نمی آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید