اخراجی های دانشگاه بناب بعد از بازگشت به کار، نیروی خدماتی شدند ، بی توجهی رئیس دانشگاه به نامه استاندار!

به گزارش وبلاگ کارآفرین، با وجود نامه استانداری آذربایجان شرقی برای بازگشت به کار کارمندان اخراجی دانشگاه بناب، هنوز 5 نفر از کارمندان بیکارند و در بلاتکلیفی به سر می برند.

اخراجی های دانشگاه بناب بعد از بازگشت به کار، نیروی خدماتی شدند ، بی توجهی رئیس دانشگاه به نامه استاندار!

گروه دانشگاه وبلاگ کارآفرین، اوایل تابستان سال جاری بود که خبر اخراج 12 کارمند دانشگاه بناب در رسانه ها منتشر شد. بعد از انتشار این خبر کارمندان اخراجی با تجمع مقابل دفتر ریاست دانشگاه، خواهان برگشت به کار شدند، اما مسئولان دانشگاه جواب قانع نماینده ای به خواسته آنها ندادند و علت اخراج را نبود بودجه و عدم احتیاج اعلام کردند.

به گفته یکی از کارمندان اخراجی؛ اکثر این نیرو ها سال ها با حداقل حقوق دریافتی خدمت نموده اند و اخراج آنان به بهانه های واهی و با هدف تسویه حساب های سیاسی، کار اخلاقی و منصفانه ای نیست.

او می گوید چگونه در این وضعیت مالی جوابگوی خانواده خود باشیم؟ در آستانه انتخابات پیش رو، بحث تعدیل سیاسی شکل گرفته تا اینکه به راحتی 12 نیرو از کار بیکار شوند و احتمالا بعد از تعدیل این افراد، در زمان دیگری نیرو های دیگری را جایگزین آن ها می نمایند.

بعد از اخراج و عدم توجه مسئولان دانشگاه به خواسته آن ها، کارمندان دست به دامان امام آدینه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی شدند و با ارسال نامه ای خواهان بازگشت به کار خود شدند.

مسئولان استانیهم وارد میدان شدند و از مسئولان دانشگاه خواستند با برگشت به کار کارمندان موافقت گردد.

هر چند که در ابتدا مسئولان دانشگاه بناب با برگشت به کار این کارمندان موافقت نکردند، اما در نهایت با فشار هایی که از سوی مسئولان استانی بر مسئولان دانشگاه وارد شد، تعدادی از کارمندان به کار خود برگشتند.

بیشتر بخوانید:

اخراج 12 کارمند دانشگاه بناب به دلایل واهی

مقاومت رئیس دانشگاه بناب برای بازگرداندن نیرو های اخراجی

امکان اشتغال برای کارمندان اخراجی دانشگاه بناب فراهم شد

حالا با موافقت دانشگاه، حدود 7 نفر از کارمندان اخراجی که هر کدام دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند و قبل از اخراج در حوزه های روابط عمومی، مرکز رشد، فناوری و اطلاعات، تاسیسات و امور فرهنگی خدمت رسانی می کردند، به کار بازگشتند، اما حالا نه مدیر و کارشناس، که نیرو های خدماتی دانشگاه هستند و در فضای سبز دانشگاه کار می نمایند.

پای درد و دلهای یکی از کارمندانی که به کار بازگشته نشستیم؛ می گوید که با برگشت به کار از ما خواستند تعهد نامه ای را امضا کنیم که اعتراضی نداریم. و اگر امضا نمی کردیم نیروی جدید به جای ما می آوردند. ما هم به خاطر خرج خانواده خود مجبور به پذیرش همه این تعهدات شدیم. متاسفانه با وجود شرایط مالی و چون اکثرا متاهل هستیم، مجبوریم در قسمت خدماتی کار کنیم؛ هر چند همه این تعهدات برای کار تا سرانجام سال است.

اضافه کاری ما حساب نمی گردد

به گفته این کارمند؛ در حال حاضر 32 نفر در قسمت خدمات کار می کنیم و با وجودی که برای همه تا سقف 60 ساعت اضافه حساب می گردد، اما برای ما اضافه کاری لحاظ نمی گردد.

این تنها مشکل این کارمندان نیست؛ کارمندان اخراجی قبلا در گروه شغلی13 بودند، اما حالا جزو گروه 4 محسوب می شوند. به گفته این کارمندان، بقیه کارمندان دانشگاه دارای صندلی بالای 10 هستند.

او می گوید کمترین حقوق و مزایای دانشگاه به ما چند نفر که به کار بازگشته ایم تعلق دارد؛ حتی در جلسات عمومی دانشگاه از ما دعوت نمی نمایند و ما جزو نیرو های دانشگاه به حساب نمی آییم.

ماجرای بازگشت کارمندان اخراجی به سرانجام نرسیده؛ هنوز 5 نفر از کارمندان اخراجی با وجود تاکید استاندار آذربایجان شرقی به کار برنگشتند و در بلاتکلیفی به سر می برند.

گفتنی است، وبلاگ کارآفرین با وجود پیگیری های متعدد برای ارتباط با رئیس دانشگاه هنوز پیروز به تماس با رئیس دانشگاه نشده و همچنان پیگیر حل مسائل کارمندان اخراجی دانشگاه بناب است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اخراجی های دانشگاه بناب بعد از بازگشت به کار، نیروی خدماتی شدند ، بی توجهی رئیس دانشگاه به نامه استاندار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراجی های دانشگاه بناب بعد از بازگشت به کار، نیروی خدماتی شدند ، بی توجهی رئیس دانشگاه به نامه استاندار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید