کنترل نظامیان روسیه بر فرودگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه

به گزارش وبلاگ کارآفرین، نیروهای پلیس نظامی روسیه یک فرودگاه نظامی صحرایی در نزدیکی شهر کوبانی در شمال سوریه که پیش از این به اشغال آمریکایی ها درآمده بود و روز چهارشنبه آنجا را شتابزده ترک کردند، را تحت کنترل خود درآوردند.

کنترل نظامیان روسیه بر فرودگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کارآفرین به نقل از خبرگزاری نووستی، بازرس ارشد نیروهای پلیس نظامی روسیه در سوریه به وبلاگ کارآفرین اعلام کرد که واحدهای پلیس نظامی این کشور یک فرودگاه نظامی در نزدیکی شهر کوبانی در شمال سوریه که پیش از این در آنجا پایگاه نظامی آمریکایی مستقر بود را تحت کنترل خود درآوردند.

پیش از این این فرودگاه صحرایی که در نزدیکی منطقه مسکونی متراس در شمال استان حلب واقع شده است، تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه قرار گرفت. در نزدیکی باند خاکی این فرودگاه پایگاه نظامی آمریکایی ها مستقر شده بود. آمریکایی ها از این فرودگاه نظامی برای تامین تجهیزاتی پایگاه های خود و همچنین انتقال کمک های نظامی برای مخالفان به اصطلاح میانه رو در سوریه استفاده می کردند.

روز چهارشنبه نظامیان آمریکایی بطور شتابزده این منطقه را ترک کردند. بالگردهای نیروهایی هوا-فضای روسیه بلافاصله در این فرودگاه نظامی به زمین نشستند تا از آسیب رساندن صاحبان قبلی آن به باند این فرودگاه ممانعت بعمل آورند. چرا که آمریکایی ها دقیقاً در هنگام ترک دیگر پایگاه های نظامی چنین کاری را انجام داده بودند. در حال حاضر واحدهای پلیس نظامی روسیه حفاظت از تاسیسات این فرودگاه را برعهده دارند.

سرگئی ژمورین رئیس مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه به وبلاگ کارآفرین اعلام کرد که روز پنجشنبه، مرکزی در روستای متراس تشکیل شد تا مسائل مربوط به بازگشت به عادی زندگی مردم این منطقه را برطرف کند.

به گفته این مقام روس، ارائه کمک های انسان محبت آمیز و خدمات پزشکی و بازگشت مردم به زندگی عادی، از هم اکنون آغاز شده و در آینده نزدیک مرکزی برای ارائه کمک های انسان محبت آمیز به ساکنین محلی ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کنترل نظامیان روسیه بر فرودگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل نظامیان روسیه بر فرودگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید