پیش بینی جدید صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران ، بهبود وضعیت از سال آینده

به گزارش وبلاگ کارآفرین، صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود، نرخ رشد مالی پیش بینی شده برای ایران را کاهش داد.

پیش بینی جدید صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران ، بهبود وضعیت از سال آینده

به گزارش ایسنا، گزارش جدید صندوق بین المللی پول از پیش بینی وضعیت مالی کشورهای مختلف حاکی از کاهش بیشتر رشد مالی ایران در امسال خواهد بود. این نهاد با اشاره به تشدید تحریم های آمریکا بر ضد ایران پیش بینی کرد که رشد مالی این کشور در سال 2019 منفی 9.5 درصد باشد که 3.5 درصد بیشتر از پیش بینی قبلی آن است. صندوق به مانند بانک جهانی اعلام نموده که از سال آینده شرایط مالی ایران بهتر خواهد شد و در سال آینده به صفر درصد خواهد رسید.

اقتصاد ایران در سال 2018 نیز با رشد منفی روبرو شد و 4.8 درصد کوچک تر شد.

پیش تر بانک جهانی نیز در گزارش خود اعلام نموده بود که اقتصاد ایران سال 2019 را با رشد منفی 8.6 درصدی به سرانجام خواهد برد اما روند رو به رشد آن از سال بعدی از سر گرفته می گردد و به 0.1 درصد در سال 2020 و یک درصد در سال 2021 خواهد رسید.

به دنبال خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای در سال گذشته و اعمال مجدد تحریم ها، بخش های زیادی از اقتصاد ایران هدف تحریم های آمریکا قرار گرفته اند.

صندوق بین المللی پول در گزارش خود اعلام نموده است که بسیاری از کشورهای نوظهور نظیر ایران، ترکیه و آرژانتین کماکان با مسائل شدید کلان مالی دست به گریبان خواهند بود. این نهاد نرخ تورم در ایران را تا سرانجام امسال 35.7 درصد پیش بینی اما اعلام نموده است که با تداوم روند نزولی نرخ تورم، در سال 2020 شاهد تورم 31 درصدی در ایران خواهیم بود.

صندوق بین المللی پول در گزارش خود هم چنین پیش بینی نموده است که نرخ بیکاری در ایران طی سال بعد افزایش یابد و از 14.5 درصد در سال گذشته به 16.8 درصد در امسال و 17.4 درصد در سال 2020 افزایش یابد.

این نهاد تراز حساب جاری ایران را در امسال معادل منفی 2.7 درصد از فراوری ناخالص داخلی و برای سال 2020 معادل منفی 3.4 درصد از فراوری ناخالص داخلی پیش بینی نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیش بینی جدید صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران ، بهبود وضعیت از سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی جدید صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران ، بهبود وضعیت از سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید