بسکتبال بانوان شانس المپیکی شدن ازطریق رنکینگ جهانی را از دست داد

به گزارش وبلاگ کارآفرین، بر اساس برنامه اعلام شده در رابطه با چگونگی توزیع سهمیه های المپیک 2020 توکیو برای بسکتبال سه نفره بانوان، چهار تیم از طریق رنکینگ جهانی صاحب این سهمیه خواهند شد.

بسکتبال بانوان شانس المپیکی شدن ازطریق رنکینگ جهانی را از دست داد

فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) امروز اسامی چهار تیم المپیکی شده در این بخش را گفت. بر این اساس چین و مغولستان به عنوان دو تیم آسیایی همراه با روسیه و رومانی تیم هایی هستند که از طریق رنکینگ جهانی صاحب سهمیه مستقیم المپیک توکیو شده اند.

چهار سهمیه فیبا از طریق رنکینگ در حالی به این چهار تیم تعلق پیدا کرده که ایران هم شانس المپیکی شدن از این راه را برای خود قائل بود.

بسکتبال سه نفره بانوان ایران در رنکینگی که یک ماه پیش اعلام شد، صاحب جایگاه هفتم شده بود و از این حیث خود را به کسب سهمیه از طریق رنکینگ جهانی نزدیک می دید اما با اعلام رسمی فیبا، این شانس از ایران و بسکتبال سه نفره بانوان گرفته شده است.

البته بسکتبال سه نفره بانوان ایران می تواند با حضور در رقابت های انتخابی المپیک شانس باقی مانده خود را برای کسب سهمیه امتحان کند. این رقابت ها اسفندماه به میزبانی هند برگزار می شود. تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران در گروه B این مسابقات با ژاپن، اوکراین، ترکمنستان و استرالیا هم گروه است.

در هر یک از بخش زنان و مردان سه تیم به المپیک خواهند رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بسکتبال بانوان شانس المپیکی شدن ازطریق رنکینگ جهانی را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسکتبال بانوان شانس المپیکی شدن ازطریق رنکینگ جهانی را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید