چراغپور: سرمربی ای که از ساحل عاج اخراج شد توانایی هایش را مقابل عراق و بحرین ثابت کرد!

به گزارش وبلاگ کارآفرین، کارشناس فوتبال کشورمان گفت: در روز هایی که از برد مقابل هنگ کنگ و کامبوج سر مست بودیم گفتم ویلموتس را باید در بازی های بزرگ ارزیابی کرد.

چراغپور: سرمربی ای که از ساحل عاج اخراج شد توانایی هایش را مقابل عراق و بحرین ثابت کرد!

جلال چراغپور در گفت وگو با ، درباره شکست 2 بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق در مرحله دوم رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر اعلام کرد: اشتباهات ویلموتس و البته بازیکنان در این بازی به حدی واضح بود که نیازی به تحلیل و کارشناسی ندارد. چراکه کارشناسی باید برای ملاقاتی انجام گردد که مقداری در آن ظرافت و پیچیدگی ببینیم، اما نوع بازی تیم ما به شکلی بود که حرف زدن نسبت به آن بی فایده است.

او اضافه کرد: اگر فوتبال نویسی پیدا گردد که از خودش درباره بازی دادن به مسعود شجاعی، بیرون کشیدن مهدی طارمی، تعویض های بد، حضور کاوه رضایی در دقیقه 90 جای سردار آزمون آن هم در حالی که تیم ما 10 نفره است 2 خط مطلب بنویسد و به کارشناس هم زنگ نزند خودش تحلیل جامعی است.

چراغپور توضیح داد: به واقع نمی دانم درباره کیفیت بازی ایران مقابل عراق چه بگویم. تیمی که 3 روز قبل از مهم ترین ملاقاتش اردوی خود را برگزار می نماید و سرمربی آن هم پنج روز مانده به ملاقات با رقیب اصلی اش به بهانه پول نگرفتن به ایران نمی آید، معین است بازی را به عراق می بازد.

کارشناس فوتبال ایران گفت: همان روز هایی که همه از بردن تیم هایی مانند هنگ کنگ و کامبوج سرمست بوده گفتم ویلموتس را باید در بازی های بزرگ ارزیابی کرد. سرمربی ای که از ساحل عاج اخراج شد توانایی هایش را مقابل عراق و بحرین ثابت کرد! تیم ملی هشت سال در اختیار کی روش بود و تنها 12 بار باخت، اما اکنون مقابل تیم هایی مانند عراق و بحرین که جزء قدرت های اصلی فوتبال آسیا هم نیستند 2 بار متوالی می بازد.

چراغپور توضیح داد: شاید اکنون بهترین راه استفاده از توانایی های یک مربی ایرانی مقتدر باشد چراکه ویلموتس نشان داده نمی تواند تیم را جمع کند و با این باخت ها و اینگونه بازی کردن دیگر حرفش را نمی خوانند. فکر می کنید در این 2،3 جلسه تمرینی چه حرکت مثبتی اجرا شده و ویلموتی چه تاکتیک هایی را مرور نموده است. آنچه ما در تلویزیون از تمرینان تیم ملی دیدیم ساده ترین کار های فوتبالی یعنی استپ کردن و پاس دادن بود. تیمی که بین 2 هافب ک دفاعی اش 2 پاس رد و بدل نمی گردد چه توقعی می توان از آن داشت.

او اضافه کرد: شک نکنید آن جدیتی که در بازیکنان تیم ملی زمان تمرینات شان می بیند تا وقتی است که دوربین های تلویزیونی، وبلاگ کارآفرین و عکاسان در محل تمرین حضور دارند و پس از اینکه آن ها محل را ترک نمایند تمرین به شوخی و خنده سپری می گردد و دیگر کار تاکتیکی خاصی در آن مرور نمی گردد.

او توضیح داد: من کورنومتری دارم که در زمان تماشای بازی درصد مالکیت تیم ها در زمان مالکیت توپ محاسبه می کنم. این کار را در جریان بازی عراق با ایرام انجام دادن و شاید جالب باشد بدانید هر زمان توپ به ایران می رسید نهایت 8 ثانیه می توانستیم آن را حفظ کنیم، اما این آمار برای عراقی ها بین 20 تا 25 ثانیه بود. حالا ثابت شد فوتبال هجومی ای که ویلموتس مدام روی آن تاکید می نماید تا چه اندازه محقق شده است.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره اینکه با این تفاسیر آیا مردم ایران می توانند به صعود از گروه شان امیدوار باشند، گفت: تنها نکته امیدوار نماینده در بازی های امروز (پنجشنبه) تساوی بحرین مقابل هنگ کنگ بود. همه می دانیم تیم های عربی با هم رابطه خوبی دارند و عربستان، عراق، اردن، بحرین، کویت، امارات همه از یک قماش هستند. اگر بحرین هنگ کنگ را می برد و مانند عراق 10 امتیازی می شد شک نکنید آن ها با هم زد و بند می کردند تا ایران را حذف نمایند، اما اکنون بحرینی ها می دانند اگر مقابل عراق امتیاز از دست بدهند، خودشان به احتمال فراوان حذف می شوند. البته تیم ملی ایران هم کار سختی برای پیروزی در چهار بازی بعدی اش دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چراغپور: سرمربی ای که از ساحل عاج اخراج شد توانایی هایش را مقابل عراق و بحرین ثابت کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغپور: سرمربی ای که از ساحل عاج اخراج شد توانایی هایش را مقابل عراق و بحرین ثابت کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید