وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ کارآفرین، وزارت خارجه عراق با محکوم کردن حمله یکشنبه شب بعضی افراد که با عنوان تظاهرات کننده به ساختمان کنسولگری ایران در کربلای معلی تاکید نموده است که سفارتخانه ها و هیئت های دیپلماتیک در این کشور خط قرمز هستند.

وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ کارآفرین، وزارت خارجه عراق در بیانیه خود حمله یکشنبه شب 12 آبان بعضی عناصر نفوذی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی را محکوم و تاکید نمود چنین اقداماتی هرگز بر روابط محبت آمیز و حسن همجواری میان ایران و عراق تاثیر نخواهد گذاشت.

وزارت خارجه عراق همچنین بر پایبندی خود به حفظ امنیت هیئت های نمایندگی که توافقنامه وین بر ضرورت جلوگیری از به خطر افتادن امن آنها تاکیدنموده، تاکید نمود.

از طرف دیگر میر مسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلا از بازگشت آرامش به مناطق اطراف کنسولگری اطلاع داد.

خبرنگار العالم هم گزارش داد، نیروهای ضداغتشاش پلیس عراق، گروه ناشناسی را که کنسولگری ایران در کربلای معلی را محاصره نموده بود، متفرق کردند.

طی روزهای گذشته بعضی از اعضای گروه های منحرف و نفوذی به دنبال راهنمایی مردم به سمت کنسولگری ایران بودند که مردم از آن ها تبعیت نکردند. قابل ذکر است که نیروهای امنیتی کربلا در کنار کنسولگری مستقر شدند. فرمانده پلیس کربلا بیان کرد که با معترضان صحبت شده و این اشخاص از اطراف کنسولگری متفرق شده اند.

از سوی دیگر العالم گزارش داد که برای چندمین شب متوالی ده ها نفر تحت عنوان معترض و تظاهرنماینده، پشت خط اول دیوار امنیتی پل سنک بغداد حدفاصل منطقه تجمع معترضان در غرب دجله با شرق آن که منطقه سبز و چند مرکز دولتی و سفارتخانه خارجی از جمله سفارت ایران در آن واقع است، جمع شده برای عبور از آن کوشش کردند.

تجمع نمایندگان با وجود توصیه شخصیت ها و رهبران سیاسی و دینی عراق به ویژه مرجعیت عالی مبنی بر حفظ ابعاد مسالمت آمیز اعتراضات، یکشنبه شب 12 آبان به آتش زدن لاستیک زیر پایه های پل سنک و ابتدای ورودی آن مبادرت کردند.

این افراد همزمان نیز با پرتاب انواع ترقه و اشیاء محترقه به نیروهای امنیتی فشار می آورند از محل عقب نشینی نمایند تا با انداختن دیوارهای بتنی بتوانند راه خود را برای رفتن به آن سمت پل باز نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه عراق حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید