ورود وزارت نیرو برای معین وضعیت تالاب آق گل

به گزارش وبلاگ کارآفرین، فاطمه کاظمی- همدان ـ خبرنگار : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: ما حکمیت معین استان تامین کننده حقابه تالاب آق گل را به وزارت نیرو سپرده ایم و این وزارتخانه باید معین کند کدام یک از استان های همدان یا مرکزی باید حقابه این تالاب را بپردازد.

ورود وزارت نیرو برای معین وضعیت تالاب آق گل

سیدعادل عربی در نشست خبری اعلام کرد: تالاب قطعا حقابه دارد، اما این که کدام استان باید آن را تامین کند تعیین نیست. استان همدان که آب ندارد مگر هرازگاهی که بارندگی اتفاق بیفتد یا سیلاب ایجاد گردد اما به نظرم تامین حقابه پایدار برعهده استان مرکزی است و مطالعات نیز این موضوع را اثباتمی کند. وی ادامه داد: طبق مطالعات محققان دانشگاه تهران، حقابه آق گل باید از رودخانه قره چای استان مرکزی تامین گردد.

مسئولان استان مرکزی معتقدند این رودخانه آنقدر آب ندارد که بتواند یک تالاب را سیراب کند. قانون هم می گوید وزارت نیرو موظف است حقابه تالاب هایی را که حداقل 2 میلیون مترمکعب در سال آب احتیاج دارند تامین کند. بنابراین وزارت نیرو تامین 2 میلیون مترمکعب آب را مصوب نموده است، اما نگفته کدام استان آن را تامین کند. حتی می توان این تامین حقابه را تقسیم و سهم هر استان را تعیین کرد. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اضافه نمود: طبق آخرین اخبار، وزارت نیرو تصمیم به آنالیز عکس های 50 سال پیش تاکنون آق گل گرفته است تا تعیین گردد این تالاب از کدام استان سرچشمه می گیرد و بر این اساس نظر نهایی را اعلام کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ورود وزارت نیرو برای معین وضعیت تالاب آق گل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود وزارت نیرو برای معین وضعیت تالاب آق گل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید